NITROX

Na tym szkoleniu dowiesz się jak wykorzystywać mieszankę nitrox  do 40% zawartości tlenu, w nurkowaniu. Szkolenie to nie wymaga zajęć praktycznych (zalecane 1 nurkowanie), skupiamy się głównie na teorii wpływu azotu oraz tlenu na organizm człowieka, zasad związanych z bezpiecznym wykorzystaniem mieszanek nitroxowych oraz odpowiednimi procedurami związanymi z wykorzystaniem mieszanek oddechowych. Po ukończeniu kursu będziesz mógł wykorzystywać mieszanki nitrox (do 40%), na całym świecie, co pozwoli Ci dłużej cieszyć się podwodnym światem na wyznaczonych głębokościach.

GŁĘBOKA

Nie satysfakcjonują Cię limity głębokości po AOWD????, chciałbyś nurkować głębiej?????. Ta specjalizacja jest dla Ciebie :). Na tej specjalizacji nauczymy Cię jak bezpiecznie nurkować do głębokości 40m. Zapoznasz się z takimi zagadnieniami jak narkoza azotowa oraz jej objawami, absorpcja światła, procedury związane z nurkowaniami głębokimi oraz w jaki sposób nurkować bezpiecznie na większych głębokościach.


WRAKOWA

Na tym szkoleniu zwracamy szczególną uwagę na procedury związane z penetrowaniem wraków. Nauczysz się jak bezpiecznie zwiedzać wnętrze wraków, w jaki sposób zaporęczować miejsce nurkowania oraz zapoznasz się z procedurami bezpiecznego nurkowania na wrakach.

SUCHE SKAFANDRY

Na tej specjalizacji dowiesz się jak optymalnie wykorzystywać suchy skafander, nauczysz się różnych technik nurkowania w suchym skafandrze, które ułatwią Ci utrzymywanie poziomej sylwetki nurka. Dzieje się tak m.in. ze względu na powietrze zbierające się w nogach. Na kursie nauczymy Cię jak wygodnie z niego korzystać oraz jak unikać niebezpiecznych sytuacji związanych z używaniem tego typu sprzętu.

NAWIGACJA PODWODNA

Nauczysz się jak w najlepszy sposób wykorzystywać kompas oraz naturalne punkty w nawigacji, podczas Twoich przyszłych nurkowań. Umiejętność bardzo pomocna w naszych polskich wodach i nie tylko :)

NOCNA

Specjalizacja nurkowanie nocne obejmuje procedury związane z bezpiecznym nurkowaniem po zmierzchu oraz wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu do tego typu nurkowań.


DOSKONAŁA PŁYWALNOŚĆ

Doskonała pływalność to specjalizacja dzięki której będziesz mógł się poruszac pod wodą w sposób bardziej skoordynowany w najbardziej optymalnej pozycji. Nauczysz się bardziej kontrolować swoją pływalność. Pokażemy Ci metody poruszania się pod wodą, jak obliczyć wyważenie się pod wodą oraz rozmieszczenie sprzętu, dzięki czemu będziesz czerpał więcej satysfakcji z samego nurkowania.


PODLODOWA

podlodoweSpecjalizacja podlodowa daje nam możliwość nurkowania przez cały rok bez względu na temperaturę czy warunki pogodowe. Na tej specjalizacji nauczysz się jak nurkować w terenie bez bezpośredniego kontaktu z powierzchnią, zapoznasz się z procedurami asekuracji, autoasekuracji, poręczowania oraz bezpiecznego nurkowania pod lodem. Nauczysz się jak bezpiecznie wykonać przerębel, jaki specjalistyczny sprzęt przygotować oraz jak z niego korzystać. Kurs w większej części składa się z zajęć praktycznych.
Kursy odbywają sie nad jeziorem Czorsztyn.

 

DPV-SKUTERY NURKOWE

dpv1Dzięki tej specjalizacji zobaczysz więcej dopłyniesz dalej :)
 
Kurs uczy jak w bezpieczny sposób korzystać ze skuterów nurkowych pod wodą.
Kurs składa się z sesji teoretycznej oraz dwóch nurkowań szkoleniowych ze skuterem i trwa jeden dzień.
 
Ze względu na specyfikę sprzętu i nurkowania, kurs odbywa się w systemie indywidulanym. Po ukończonym szkoleniu kursant otrzymuje certyfikat pozwalający wypożyczać i korzystać ze skuterów nurkowych każdej firmy na całym świecie.
 
Dodatkowo po ukończeniu kursu, każda osoba otrzymuje 50% zniżki na wypożyczanie skutera na Zakrzówku. 
 
Serdecznie zapraszam

 

dpv2

KURSY NURKOWANIA TECHNICZNEGO tec rec logo